117824-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transport på vattenvägar – Pendelbåt E50A
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPendelbåt E50A
BeskrivningUpphandling av pendelbåtstrafik, nuvarande linje 80 som trafikerar sträckorna Nybroplan-Nacka-Lidingö-Frihamnen-Ropsten-Tranholmen-Storholmen-Ropsten
Intern identifierareTN 2024-1244
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60600000 Transport på vattenvägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000