117854-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Maskiner och maskindelar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av maskiner, verktyg och övrig utrustning
Referensnummer: 22/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34310000 Maskiner och maskindelar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyra av anläggningsmaskiner, bodar & vagnar, byggmaskiner, el & energi, liftar & hissar, ställning & fallskydd samt övriga tillhörande produkter som förbrukningsmaterial och drivmedel.