2. Förfarande
Förfarande
Titel: Säng för fältmässigt bruk-Fältsäng
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal av fältsängar, avsedda att användas vid kriser, katastrofer och andra insatser i Sverige, Europa och övriga världen. Upphandlingen avser sängstomme inkl. sängben, men exklusive madrass.
Intern identifierare: 24/30
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39143100 Sovrumsmöbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del