117866-2019 - ResultatSverige-Västerås: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparation och installation av vitvaror och tvättutrustning
Referensnummer: 201827
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Årsavtalet avser ramavtal för installation, service, felsökning och reparation av vitvaror och tvättstugeutrustning i lägenheter, lokaler och tvättstugor samt tillhörande tjänster i beställarens fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen