Inbjudan till anbudsansökan för Industristädning och sanering, Steg 1
Referensnummer: 2022/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att säkerställa behovet av industristädning och sanering vid Kraftvärmeverket i Västerås samt vid Mälarenergis övriga produktionsanläggningar i Västerås med omnejd. Uppdrag kan även förekomma vid Beställarens vattenkraftstationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen