2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sortering, transport och omhändertagande av farligt avfall
Beskrivning: Hämtning och transport av spillolja, oljefilter, kemikalierester samt lösningsbaserade färgrester etc från hushåll.
Intern identifierare: 2025.006 TEN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000