117926-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brunnsboskolan F-3 Ny- och ombyggnad
Referensnummer: 21/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet innebär att på totalentrprenad utföra följande:
Nybyggnad av hus I
Nybyggnad av komplementbyggnad hus J
Ombyggnad av del av hus G
Rivning och sanering av hus A, B och H enligt miljöinventering.
Optioner:
1. Tillgänglighetsanpassningar invändigt av befintliga hus.
2. Tillgänglighetsanpassningar utvändiga entréer till befintliga hus.