117938-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Höör: Hantering av slam
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamhantering
Referensnummer: VR 2022/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513900 Hantering av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser borttransportering och slutligt omhändertagande av avvattnat slam från Lyby reningsverk (Hörby kommun) och Ormanäs reningsverk(Höörs kommun)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513700 Transport av slam, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2