2. Förfarande
Förfarande
Titel: NUVA-0031 Bergslagsbanan (entreprenad)
Beskrivning: Ombyggnation/Utbyte av 2 stycken vägskyddsanläggningar till ALEX-teknik. (Upprepat förfarande kap 6 §11) från NUVA-0009.
Intern identifierare: KOM-418774
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar, 45234115 Arbeten med järnvägssignaler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: NUVA-0031 Bergslagsbanan (entreprenad)