117967-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Släp- och påhängsvagnar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av Manskapsvagnar
Referensnummer: 2020/451
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34223000 Släp- och påhängsvagnar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodar till bl.a. AF projekt med även till övrig verksamhet inom Skogsstyrelsen.
Syfte och orientering
Skogsstyrelsen inbjuder till anbudsgivning avseende hyresavtal för arbets- och manskapsvagnar. Upphandlingen sker i överensstämmelse med detta förfrågningsunderlag och i kravspecifikationen ställda krav.
Uppskattat värde
Det nedan angivna värdet innebär en uppskattad volym baserad på omsättning av befintliga ramavtal och innebär endast ett riktvärde. Det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre och några garanterade volymer lämnas inte. Avtalets uppskattade värde under hela avtalstiden inkl. ev. förlängningsklausuler uppgår till ca. 1 400000 SEK
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34223330 Mobila släpvagnsenheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen