117971-2019 - ÄndringSverige-Solna: Programrelaterade tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk digital utvecklingspartner
Referensnummer: UHM-2018-0364
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni hjälpa oss att utveckla den offentliga affären för en långsiktigt sund och hållbar
Samhällsutveckling?
Upphandlingsmyndigheten ska bidra till att skattemedlen används ansvarsfullt genom hållbara, rättssäkra och innovativa offentliga affärer. Vi ska vara ett kunskapsnav där alla som verkar inom eller är intresserade av den offentliga affären ska kunna lära sig mer, samverka och föra dialog. Nu anpassar vi vårt kunskapsnav till den digitala miljön och söker därför en strategisk digital utvecklingspartner som vill bidra till en hållbar samhällsutveckling. Är det ni?