117973-2022 - ResultatSverige-Linköping: Diverse reparationer och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stängsel, grindar och portar m.m.
Referensnummer: 21/166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar två anbudsområden i tre geografiska områden, Anbudsområde Stängsel samt anbudsområde Grindar och Portar inkluderat bommar med mera. I de geografiska områdena Linköpin, Katrineholm och Mjölby.
Ramavtal tecknas med en L per anbudsområde, arbeten som kan förekomma är reparationsarbeten samt förebyggande underhåll och därtill hörande material gällande stängsel, grindar och portar m.m. vid B anläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45421148 Montering av grindar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen