8555 Jörgen Kock - samverkansentreprenad ombyggnad VA-ledningsnät och pumpstation
Referensnummer: 23/00364
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45332200 VA-arbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna entreprenad innefattar ombyggnad av VA anläggningen längst Jörgen Kock gatan i Malmö kommun för att dels separera befintligt kombinerat avloppsvatten och dels för att förbereda för framtida exploatering. Entreprenaden genomförs i samverkan i två faser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231113 Omläggning av rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232152 Byggnation av pumpstation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen