Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cyklar och elcyklar inklusive service.
Referensnummer: UH-2016-210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34430000 Cyklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett (1) ramavtal med en (1) leverantör avseende leveranser av cyklar, elcyklar, service och reparationer för nya och befintliga cyklar i Linköpings kommun. Samtliga villkor för avrop/beställning är fastställda i ramavtalet.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen