See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Upphandlingsstöd
Beskrivning: Vaxholms stad bjuder in leverantörer att delta i upphandlingen av ett ramavtal avseende upphandlingsstöd. Vaxholms Stad kommer att teckna avtal med en (1) leverantör. Ramavtalet är tänkt att användas som avlastning vid arbetstoppar där konsulten som kommer in agerar som en förlängning av upphandlingsenheten. Uppskattat värde: 6 000 000 MKR Uppskattade värdet för upphandlingen beröknas vara ca 2 000 000 kr första året, då det råder personalbrist och detta ska tillfälligt täcka upp tills rekrytering är gjord. år 2-4 är det uppskattade värdet ca 1-1,5 mkr/år. Takvolymen är 10 000 00 SEK för hela avtalsperioden på 4 år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104359:Lot:1