2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av digitalbyrå
Beskrivning: Ramavtal med en leverantör för leverans av digitalbyråtjänster i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: BO 2023-0326
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se upphandlingsdokumenten. Omvänd anbudsprövning tillämpas.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72210000 Programmering av programpaket
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72400000 Internettjänster, 72410000 Leverantörstjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72414000 Leverantörer av webbsökmotorer, 72415000 Webbvärdtjänster, 72420000 Internetutvecklingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokumenten