118040-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Databastjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av e-böcker och rättsdatabas
Referensnummer: ÅM2017-1960
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Åklagarmyndigheten och Ekobrottsmyndigheten har i sin verksamhet behov av tillgång till webbaserad juridisk litteratur och allmänna rättsdatabastjänster för att ge myndigheternas anställda tillgång till lättillgänglig och sammanhållen juridisk information.