11810-2020 - ResultatSverige-Örkelljunga: Snickeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster
Referensnummer: 19/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45421000 Snickeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förekommande byggarbete inom kommunens fastigheter och omfattar service, underhåll, reparationer samt om- och till-
Byggnadsarbeten.
Örkelljunga kommun har för avsikt att teckna ramavtal med (3) st entreprenörer per yrkeskategori, vilka kommer att rangordnas inbördes, under förutsättning att så många är kvalificerade.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261310 Plåtslageri, 45262670 Metallbearbetning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen