118185-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Utbildning och simulering: elektroniska system för militärt bruk
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anskaffning av Träffgivare
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 20: Utbildnings- och simuleringstjänster på försvars- och säkerhetsområdet
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80660000 Utbildning och simulering: elektroniska system för militärt bruk, 80660000 Utbildning och simulering: elektroniska system för militärt bruk
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 4 576 700,00 SEK
exkl. moms