118201-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Sunne: Avfallstransport
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Interna transporter
Referensnummer: UH-2021-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattar lokala transporter inom Holmby avfallsanläggning.
Containerna står placerade på olika platser inom Holmby avfallsanläggning. De flesta finns vid rampen på återvinningscentralen.
Tömning sker på anvisad plats beroende på avfallsslag. Vägning ska göras före och efter tömning. Alla transporter sker inom området för Holmby avfallsanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen