Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende upphandlingskonsulter
Referensnummer: LOC 2020-0535
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Locum AB genomför i uppdraget som fastighetsförvaltare åt Region Stockholm ett stort antal upphandlingar. Locums upphandlingsenhet ska säkerställa att de upphandlingar som genomförs sker på ett rättsenligt och affärsmässigt sätt. Denna ramavtalsupphandling avser resursförsträckning för att stötta Locums upphandlingsenhet vid behov. För mer information, vänligen se upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandling avseende upphandlingsstöd entrepredaner, tekniska konsulter, IT och allmänna upphandlingar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen