Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Från uppdrag: traineeprogram
Referensnummer: 21FMV1390
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören (tillsammans med FMV) skräddarsyr utbildningsprogram och lärande i arbete hos kunden samt innehar arbetsgivaransvaret under det första året.
I timpriset per konsult ingår att leverantören även sköter allt från annonsering, marknadsföring,...
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen