2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beställarstöd - Tekniska konsulter
Beskrivning: Tierps kommun, i samarbete med Tierps Energi & Miljö AB och Tierps Fjärrvärme, har för avsikt att upphandla ramavtal för beställarstöd med funktioner såsom projekt , projekterings , byggledning, besiktning mm. för anläggningsarbeten
Intern identifierare: 2024-12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsformulär
Mängd: 900 timmar