118265-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blåsvolymscanner 2019 SLL416
Referensnummer: RS 2019-0350
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Blåsvolmscanner 2019 SLL416 till Region Stockholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen