2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färska ägg
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp och leverans av färska ägg. Leveranserna ska ske till kommunens samordnade varudistribution som sedan samordnar med andra leveranser för vidare distribution till respektive enhet. Upphandlande myndighet är Halmstads kommun (212000-1215) Avropsberättigade bolag: Halmstad Rådhus AB (556649-7961) Destination Halmstad AB (556650-5227) Halmstad Business Incubator AB (556504-3774) Halmstads Flygplats AB (556650-1846)
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119177:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03142500 Ägg