118278-2020 - ResultatSverige-Skövde: Sopbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sidlastande tvåfacks sopbil
Referensnummer: AÖS2019.0082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
En sidlastande tvåfacks sopbil
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen