2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av revisionstjänster av stadens nämnder
Beskrivning: Uppdraget avser att som konsult till Revisionskontoret arbeta med planering, granskning och rapportering avseende delårsrapport och årsredovisning inklusive sammanställda räkenskaper. Utöver uppdraget att svara för finansiell revision enligt ovan kan uppdraget komma att omfatta behov av tilläggsuppdrag som anknyter till avtalade revisionstjänster. Omfattningen av uppdraget framgår av krav på tjänsten.
Intern identifierare: RVK 2024/84
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79211000 Redovisning, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision, 79212500 Tjänster i samband med räkenskapsgranskning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av revisionstjänster av stadens nämnder