Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laddningsbara korttjänster.
Referensnummer: RG 2016/1206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksgälden upphandlar laddningsbara korttjänster för statliga myndigheter och affärsverk. Upphandlingen omfattar 2 olika typer av laddningsbara kort, dels förbetalda kort och dels efterbetalda kort.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen