See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck, däckservice och däckförvaring
Beskrivning: Sunne kommun har för avsikt att upphandla ramavtal för däck, däckservice och däckförvaring för personfordon, lätta lastbilar och efterfordon upp till 3500 kg samt däck, däckserivce för tyngre fordon från 3501 kg. Ramavtalet avser succesiva avrop utifrån beställarens behov av upphandlade varor och tjänster under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Däck, däckservice och däckförvaring för personfordon, lätta lastbilar och efterfordon upp till 3 500 kg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100978:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Däck, däckservice för tyngre fordon från 3 501 kg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100978:Lot:2