118398-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Reparation och underhåll av lastbilar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparation av lastbilschassi med påbyggnader (skåp).
Referensnummer: 89/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50114000 Reparation och underhåll av lastbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande service och reparation av renhållningsfordon och lastväxlare med skåp avsedda för upphämtning av hushållsavfall runtom i Skåne.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen