118419-2021 - ResultatSverige-LIDKÖPING: Trädgårdstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dikesslåtter
Referensnummer: 2020-134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dikesslåtter såsom gräs- och buskröjning med utförande i kommunerna Lidköping, Skara och Götene.
Respektive kommun är sin egen upphandlande myndighet/juridiska person och tecknar avtal var för sig.
Observera att i Skara kommuns åtagande ingår även Götene kommuns anläggningar.
Observera att Leverantör som väljer att lämna anbud på båda anbudsområdena måste ha kapacitet nog att klara av åtagandet för båda områdena samtidigt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Dikesslåtter 2020-134
Del nr: 1 LIDKÖPING
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77312000 Ogräsröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: SKARA/GÖTENE
77342000 Klippning av häckar