Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresavtal Mötesplats Östra Tyresö
Referensnummer: 2019/KSUH 0113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser tecknade av hyresavtal för Mötesplats Östra Tyresö med bibliotek, fritidsgård och bokningsbara lokaler. Hyresavtalet ska omfatta en multifunktionell och flexibel lokal med ytor för café, entré utställningsyta samt konferenslokaler. Lokalen ska ligga väl synlig och centralt placerad, i nära anslutning till bussar, affärer och gångstråk. Ungefärlig yta 600-700 kvm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70130000 Uthyrning av egen fast egendom
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen