118473-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning – Ramavtal däck och däcktjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal däck och däcktjänster
BeskrivningNyköpings kommun inbjuder till anbudsgivning gällande - Ramavtal däck och däcktjänster med diarienummer KK24/76, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar. Nyköpings kommun har idag cirka 500 fordon inom alla på kommunen förekommande fordonskategorier. Vi har för avsikt att teckna avtal med en leverantör för att tillgodose vårt samlade behov av däck och däcktjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95382:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351100 Bildäck, 34351000 Däck till lätta fordon, 34352000 Extra kraftiga däck, 34352100 Lastbilsdäck, 50000000 Reparation och underhåll, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering, 50116510 Regummering av däck, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning