Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparation- och underhållsarbeten Glastjänster
Referensnummer: KLF 2023/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45440000 Målning och glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Luleå Kommun, Luleå Hamn och Luleå Energi behov av glasmästeritjänster i form av reparationsarbeten och underhållsarbeten på glas och aluminiumpartier.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45440000 Målning och glassättning, 45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen