Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för servicearbeten inom Ventilation
Referensnummer: Vent-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331210 Installation av ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för servicearbeten inom Ventilation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader