118539-2020 - ResultatSverige-ESKILSTUNA: Virke
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä- och metallslöjdsmaterial
Referensnummer: ASK 19.061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Trä- och metallslöjdmaterial för grundskolan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03419100 Virkesvaror, 24910000 Lim, 39224210 Målarpenslar, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192200 Spik, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44511000 Handverktyg, 44523000 Gångjärn, armatur och beslag, 44810000 Färger
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Trä- och metallslöjdsmaterial för elever i grundskolan.