11856-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten – 241112 Delprojektledare projektering för projektet "E4 förbifart Skellefteå".
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 241112 Delprojektledare projektering för projektet "E4 förbifart Skellefteå".
Beskrivning: Delprojektledare projektering för projektet "E4 förbifart Skellefteå". Uppdraget förväntas pågå mellan 2025-2029.
Intern identifierare: KOM-416822
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 241112 Delprojektledare projektering för projektet "E4 förbifart Skellefteå".