Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopia av Upphandling av driftövervakning, support och kortadministration för parkeringsautomater
Referensnummer: T2022-00847
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38730000 Parkeringsmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Trafikkontorets behov av tjänster avseende drift, support och kortadministration från parkeringsautomater på gatumark. Tjänsterna ska verksamhetsanpassas för Trafikkontorets behov rörande administration och inlösen av bensinkortstransaktioner samt förmedling av bank- och kreditkortstransaktioner från parkeringsautomater till Trafikkontorets inlösare för korttransaktioner. Leverantörens åtagande ska även omfatta tjänster för support och Back-Office under avtalets giltighetstid.
Trafikkontoret avser teckna avtal med en Leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38730000 Parkeringsmätare, 42968000 Automater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen