118589-2017 - ResultatSverige-Broby: Skanning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fakturaskanning.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79999100 Skanning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skanning och tolkning av leverantörsfakturor. Upphandlingen är en samordnad upphandling mellan nedanstående upphandlande myndigheter där Östra Göinge kommun är den samordnande myndigheten. Upphandlande myndigheter avser teckna ramavtal för perioden fr.o.m. 1.6.2017 t.o.m. 31.5.2019 med möjlighet till förlängning i två (2) år.
Upphandlande myndigheter i denna samordnade upphandling är:
Höörs kommun (212000-1116), Kristianstad kommun (212000-0951), C4 Energi AB (556222-2223), C4 Elnät AB (556496-0044), Kristianstad Biogas AB (556792-7875), Osby kommun (212000-0902), Osbybostäder AB (556483-4751), Simrishamns kommun (212000-0969), Vellinge kommun (212000-1033), Vellinge stadsnät (556940-3107), Vellinge kommunlokal AB (556180-4252), Ystad kommun (212000-1181), Östra Göinge kommun (212000-0860), Göingehem AB (556166-9481), Ögrab (556483-4751) samt Ceiss (556562-3393).
Östra Göinge kommun ansvarar inte för felaktigheter i förfrågningsunderlag som hämtas från annan webbadress än www.kommersannons.se/elite/
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen