118596-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Röntgenlaboratorier
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenutrustning, interventionell angiografi
Referensnummer: HSN 86-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111200 Röntgenlaboratorier
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ersättning av röntgenutrustning till verksamhetsområdet angiografi och interventionella åtgärder inom områdena hjärta- och centrala kärl.