Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållstjänst, reservdelar och tillbehör för truck.
Referensnummer: 16FMV11280
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42419200 Delar till truckar
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV har tecknat ramavtal med en (1) leverantör, från vilket avropsberättigade skall kunna avropa underhållstjänster (årsservice samt reparationer) samt reservdelar och tillbehör till alla olika förekommande typer av truckar.
Underhållstjänsten skall kunna utföras över hela Sverige.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument.