118620-2020 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Utryckningsfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulansfordon (personbil)
Referensnummer: IN-IN19-0184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upphandlingskontrakt på/köp av ambulansfordon i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Ambulansfordon som är aktuella för denna upphandling avser ambulansfordon av typen B 1.