118664-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Överföring av TV-sändningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Programtjänst TV-kanaler m.m.
Referensnummer: 2.2-4230-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64228100 Överföring av TV-sändningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar distribution av TV-kanaler omfattande tillhandahållande av teknisk utrustning för TV-mottagning, installation och service till SiS.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64228000 Överföring av TV- och radiosändningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen