118732-2022 - PlaneringSverige-Växjö: Anestesi och återupplivning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesi IVA
Referensnummer: RFI
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33170000 Anestesi och återupplivning
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI Anestesi Intensivvård förbrukningsartiklar andningsvård
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33171000 Instrument för anestesi och återupplivning, 33172000 Apparatur för anestesi och återupplivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen