118739-2022 - PlaneringSverige-Johanneshov: Dörrar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Säkerhetsdörrar 23-111
Referensnummer: 22/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44221200 Dörrar
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI avseende säkerhetsdörrar, både i trapphus (innerdörrar) och för loftgångar (ytterdörrar).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål, 45421131 Montering av dörrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI inför upphandling av Säkerhetsdörrar