Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cirkulär och hydroponisk containerodling för utveckling av pedagogisk verksamhet
Referensnummer: SFF 1216/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar cirkulär och hydroponisk containerodling för utveckling av pedagogisk verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter, 77315000 Sådd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen