11878-2021 - ResultatSverige-Huddinge: Matsalstjänster och catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: UH-2020-182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55500000 Matsalstjänster och catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar transporter av färdiglagad mat, både varm och kall samt i vissa fall övriga livsmedel till förskolor, skolor, äldreomsorg samt övriga enheter vid behov. Tjänsten innefattar även returer av mattransportsvagnarna och boxarna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55500000 Matsalstjänster och catering, 55521200 Måltidsleveranser, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen