118879-2018 - ResultatSverige-Djursholm: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Rörarbeten (VS) och tillhörande material/produkter
Referensnummer: FN 2017/0309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser löpande avrop av installations- och reparationsarbeten inkl material/produkter för värme, vatten och sanitet i fastigheter inom Danderyds kommun och Djursholms AB. Uppdragen varierar från mindre avhjälpande underhåll till större projekt i form av planerade underhåll.
AFA.12 Beställare.
Danderyds kommun, Tekniska kontoretKristin Åberg-NilssonBox 74182 11 Danderyd.
Upphandlande och avropande myndighet:
Danderyds kommun, 212000-0126Djursholms AB, 556002-2831.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332000 VA- och dräneringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen