Förhandsinsyn – Uppgradering, underhåll och support av eCompanion.
Referensnummer: UH-17-12378
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen vid tiden för kontraktets ingående
Håbo kommun har upphandlat personal- och lönesystem år 1997 och har sedan dess nyttjat eCompanion i sin organisation och har systemet installerat på kommunens server.