Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjuktransportfordon
Referensnummer: RD22/00572
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34114122 Patientfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna välkomnar leverantörer att lämna anbud på ett ramavtal gällande sjuktransportfordon. Sjuktransportfordonen ska användas inom Ambulanssjukvården Dalarna.
I samband med avtalstecknandet kommer tre (3) stycken sjuktransportfordon att avropas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114122 Patientfordon, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp av sjuktransportfordon.